Moderné spôsoby udržiavania čistoty pitnej vody zahŕňajú účinné riešenia, ktoré zlepšia jej kvalitu a zároveň aj ochránia všetky spotrebiče, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou, pred možným znečistením a rozličnými usadeninami. Na filtráciu a úpravu pitnej vody treba používať filtračné vložky. Dlhá životnosť domácich či priemyselných spotrebičov je závislá aj od čistoty vody, ktorú v spojitosti s ich prevádzkou používame. Životnosť do veľkej miery dokážeme ovplyvniť, ak zlepšíme kvalitu vody, čo je možné jej testovaním, vyčistením a následnou aplikáciou rozličných druhov filtračných prostriedkov, napríklad univerzálnych filtračných vložiek, použiteľných pri úpravách pitnej vody aj vody zo studní.
Na vývoj filtračných vložiek takisto vplýva pokrok v technológiách s využitím len tých najkvalitnejších materiálov. Sú filtracne vlozky Vodaservis.sk navrhované tak, aby štruktúry materiálov spolu so špeciálnymi konštrukciami filtre dokázali zadržať maximálne množstvo aj tých najmenších nečistôt v podobe hrdze, piesku, prachu, ale aj rôzne znečistenia organického pôvodu. Takto upravená voda má lepšiu vôňu aj chuť a je vhodná na priame použitie do spotrebičov.
Poznáme vložky pre mechanickú filtráciu v podobe vinutého, pevného a skladaného polypropylénu či sitkového filtra, ktoré zachytia hrubé nečistoty až do 70 mikrónov. Pre odstránenie chemických látok z vody sú k dispozícii filtračné vložky pre reverznú osmózu, tá sa skladá z troch stupňov filtrácie. V prvom stupni sa používa penová alebo polypropylénová pevná vložka s funkciou zachytávania tuhých hrubých nečistôt s cieľom ochrániť membránu pred poškodením.
Druhý stupeň tvorí vložka s aktívnym uhlím a jej funkciou je odfiltrovať a zachytiť nebezpečné organické látky ako pesticídy a podobne. Pri treťom stupni sa využíva granulované aktívne uhlie, je to posledná fáza a cieľom je odstrániť prípadný zápach z vody, ale aj zlepšiť chuť, v čom je nápomocná filtračná vložka z kokosových orechov.