Ako zaplatiť platobnou kartou?

Na DOPO Potraviny cez internet môžete zaplatiť platobnou kartou vydanou kdekoľvek na svete. Stačí ak má karta označenie VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro alebo Diners Club.

1. pre platbu kartou si v poslednom kroku objednávky vyberte “Online platba kartou” a kliknite na “Objednať s povinnosťou platby”.

2. po kliknutí na “Objednať s povinnosťou platby” sa vám zobrazí okno do ktorého vpíšte údaje z vašej platobnej karty. Po zadaní všetkých údajov kliknite na “Zaplatiť”.

Číslo karty je dlhé 16 miestne číslo na prednej strane karty, platnosť karty je zvyčajne pod ním. CVC číslo nájdete na zadnej strane karty.

NÁŠ TIP: Uvedené údaje spracuje prevádzkovateľ platobnej brány cez šifrované pripojenie a teda nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Údaje v počítači alebo smartfóne neukladajte, dávajte pozor, aby vám nedôveryhodná osoba nenazerala cez rameno, údaje nečítajte nahlas v prípade, že sa nachádzate na verejnom mieste.  Kartu nedávajte nikomu, komu nedôverujete! Tým zabezpečíte, že sa k údajom nedostane nepovolaná osoba.

3. O úspešnej platbe budete informovaný SMS správou.

Čo ak platba nefunguje?

  • zistíte, či máte v banke alebo vašej finančnej inštitúcií povolené platby kartou na internete
  • zistíte, či ste neprekročili limit platieb na internete
  • niektoré banky požadujú overenie SMS kódom tzv. 3D secure. Znamená to, že platbu musíte overiť zadaním SMS kódu, ktorý vám príde na telefón.

Ak máte problém s platbou, môžete nás kontaktovať na info@dopo.sk alebo kontaktujte vašu banku, aby vám s platbou cez internet pomohla.

TOPlist